PlayStation Canlı Servis Oyunları, Farklı Türlerde Olacakmış


Geliştirilme etabında olan PlayStation canlı servis oyunları hakkında konuşan PlayStation Studios lideri Herman Hulst, her birinin fazlaca vakit yiyen oyunlar olmayacağına dair bir işaret verdi. Yani her oyunun bir Destiny yahut bir Fortnite olması için uğraşmıyorlarmış.

Bildiğiniz üzere Sony Interactive Entertainment, bu kuşak ile canlı servis oyunlarını da gündemine getirdi. Hatta bu bağlamda, stüdyo satın alımları da yapmıştı. Şu an için geliştirilme evresinde olan on oyun var ve içlerinden ikisini biliyoruz: The Last of Us ve Horizon.

PlayStation Canlı Servis Oyunları, Farklı Kitlelere Hitap Edecekmiş

Bugün Games Industry sitesinde yer alan ve PlayStation Studios lideri Herman Hulst ile yapılan bir röportajda söylenenlere nazaran bahsi geçen canlı servis oyunları, farklı kitlelere hitap edecek halde farklı çeşitlerde olacakmış.

“Eğer tek çeşit yahut hatta tek iş modeli olursa, ‘canlı servis’ için genel olarak konuştuğumuz bir risk var. PlayStation Studios, farklı tipleri, farklı çıkış vakitlerini hedefleyen ve farklı ölçeklerde ‘canlı servisler’ olarak anılacak oyunlar yapıyor.”

Hulst tıpkı vakitte PlayStation hayranlarının sevdiği dünyalar ve kıssalar yaratma konusunda güzel bir performansları olduğu konusunda kendisinden emin olduğunu da kelamlarına ekliyor.

Röportajın devamında da Hulst, PlayStation bünyesine katılan stüdyoların her birinin kendisine ilişkin bir çizgisinin olduğu, ve PlayStation Studios ailesinin bir kesimi olmanın başka stüdyolar kapsamında oluşturulan global ağa olduğu kadar teknoloji ve servis gruplarına erişim hakkının sunulduğunu da dikkat çekti.

PlayStation Canlı Servis Oyunları, Farklı Türlerde Olacakmış

Bir yorum yazın

Yorumlar