Güncelleme vakti: Steam eski macOS sürümlerinin fişini çekiyor!


Akıllı telefon, bilgisayar ve tablet üzere yazılımla çalışan elektronik aygıtların makul bir vakit sonra yazılım takviyesini kaybetmesi kaçınılmaz bir gerçek. Kullanıcıların burada yapmaları gereken tek şey güncelleme yapmak. Şayet bu da olmuyorsa maalesef kullanılan aygıtın yenilenme vakti gelmiş demektir. Son olarak Steam, kimi macOS sürümleri için takviyesini sonlandıracağını açıkladı. Pekala bu ne manaya geliyor? İşte ayrıntılar!

Steam eski macOS sürümleri için takviyesini kesiyor

Valve, geçtiğimiz hafta yapmış olduğu duyuruda 1 Ocak 2024’ten itibaren Windows 7, 8 ve 8.1 sürümleri için Steam dayanağını sonlandıracağını açıkladı. Şirket son olarak 1 Eylül 2023’ten itibaren macOS 10.11 (“El Capitan”) ve 10.12 (“Sierra”) sürümlerini desteklemeyi bırakacağını da duyurdu.

Bu durum Steam istemcisinin artık macOS’in üstte belirtilen sürümlerinde çalışmayacağı manasına geliyor. Kullanıcıların Steam’i kullanmaya ve Steam üzerinden satın aldıkları oyunları oynamaya ve öteki eserler kullanabilmeye devam etmeleri için daha yeni bir macOS sürümüne yükseltmesi gerekecek. Bu kararın akabinde platform tarafından desteklenen en düşük macOS sürümü 10.13 High Sierra oldu.

Bu kararın ana nedeni daha evvelkilerde de olduğu üzere Google Chrome olarak gösterildi. Çünkü Steam’deki en yeni özelliklerin kullanılabilmesi için macOS‘in eski sürümlerinde artık çalışmayan Google Chrome‘un yeni sürümleri gerekiyor. Bu da Steam’i direkt etkiliyor ve bir noktada eski sürümleri için yolun sonu geliyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Güncelleme vakti: Steam eski macOS sürümlerinin fişini çekiyor!

Bir yorum yazın

Yorumlar