Instagram’a Reels İndirme Özelliği Geliyor


Dünyanın en tanınan görsel içerik platformu olan Instagram, TikTok’a rakip olarak geliştirdiği Reels özelliğini iyileştirmeye(!) devam ediyor. Instagram’ın Reels için üzerinde çalıştığı yeni bir özellik daha ortaya çıktı lakin bu özelliğin kime, ne yarar sağlayacağını şimdi anlayabilmiş değiliz.

Daha evvel Instagram’a gelen pek çok özelliği haftalar öncesinden ortaya çıkaran Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan ekran imgesine nazaran Instagram, Reels görüntüleri için bir indirme seçeneği üzerinde çalışıyor. Pekala bu özellik nasıl kullanılacak ve kimin işine yarayacak?

Reels görüntülerini indirmek birkaç saniye sürecek

Hemen üstte görebileceğiniz ekran manzarasına nazaran indirme seçeneği, Reels görüntülerinin yanında bulunan üç noktaya dokunduğunuzda açılan seçenekler menüsünde yer alacak. Reels’i yükleyen kişi, görüntüyü paylaşırken indirme seçeneğini açması halinde isteyen herkes ek bir uygulama ya da internet sitesine gerek duymadan görüntüyü indirebilecek.

Peki bu özellik ne işe yarayacak? Şayet beğendiğiniz Reels görüntülerini indirip arşivinizde biriktirmeyi seviyorsanız, bu özellik çok işinize yarayacak diyebiliriz. Onun dışında kelam konusu özellik, toplumsal medyanın en büyük sorunlarından biri olan ‘içerik çalmayı’ daha da kolaylaştırmış olacak. İndirmeye açık olan Reels görüntüleri çarçabuk öbürleri tarafından paylaşılabilecek.

Bir yorum yazın

Yorumlar