Metal Gear Solid 3 Remake Duyuruldu


Gerek sunduğu kıssa ve gerekse de oynanışı ile çıktığı periyotta oyun dünyasına damgasını vuran ve şu periyotta bile o damganın tesirinin hala geçmediği Metal Gear Solid 3: Snake Eater, bildiğiniz üzere uzun vakittir tekrar imal söylentileri ile gündeme gelmişti. Özellikle Silent Hill 2 Remake duyurusu sonrasında daha da ağırlaşan bu söylentilere karşı sessiz kalan Konami, beklenen karşılığı en sonunda PlayStation Showcase sırasında verdi ve Metal Gear Solid 3 Remake duyuruldu.


İlginizi Çekebilir: Total War: Pharaoh PC İçin Duyuruldu


2004 yılında PlayStation 2 için özel olarak satışa sunulan yepyeni oyun, sonradan HD Edition paketi ile farklı platformlara da uyarlanmıştı . Big Boss karakterinin rolüne büründüğümüz Metal Gear Solid 3: Snake Eater, öykü olarak 1960’lı yıllardaki Soğuk Savaş periyodunda geçen alternatif tarih olaylarını işliyordu.

Metal Gear Solid 3 Remake Sonunda Duyuruldu

Bugünün PlayStation Showcase sunumunda karşımıza sürpriz bir formda çıkan yine imal, fragmanda da göreceğiniz üzere Metal Gear Solid Delta: Snake Eater olarak duyuruldu.

Fragman, bir küme karıncanın meyyit bir kurbağa gerçek ilerlemesi ile başlıyor. Ne var ki bahsi geçen kurbağa bir kuş tarafından kapılıyor. Kuşun yılanların ve timsahların saldırısına uğramadığı sekansın akabinde da gölgelerin içinden Naked Snake karşımıza çıkıyor.

Her ne kadar fragmanda PlayStation 5 ibaresi olsa da, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater PC (Steam) ve Xbox Series için de geliştiriliyor.

Öte yandan, bu sonbahar mevsiminde Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ve Metal Gear Solid 3: Snake Eater oyunlarının PlayStation 5 için satışa sunulacağı da duyuruldu.

Bir yorum yazın

Yorumlar