Apple Watch için büyük güncelleme: Her şey değişiyor!


Apple genellikle büyük işletim sistemlerinin yeni sürümlerini Mobil Dünya Kongresi-WWDC’de duyuruyor. Bu yıl da 5 Haziran’da başlayacak etkinlikte watchOS’un güncellemelerini gösterecek. Fakat son sızıntılara göre, watchOS 10 ile Apple Watch modellerinde büyük bir değişim bizleri bekliyor.

watchOS 10, Apple Watch için dönüm noktası olacak!

Yeni watchOS 10 işletim sisteminin Apple Watch modellerinde tam olarak neleri değiştireceğini ancak haziran ayındaki etkinlikte ve sonbaharda gelecek açık beta sürümlerinde görebileceğiz. Fakat sızıntılar birikmeye başladı.

Geçtiğimiz yıllarda neredeyse tamamı doğru çıkan Apple sızıntı haberleriyle gündeme gelen Bloomberg yazarı Mark Gurman’ın bu hafta yaptığı paylaşımın ana odak noktası da önümüzdeki haziran ayında WWDC 23 etkinliğinde görmeyi beklediğimiz watchOS 10 işletim sistemi oldu.

Önceki dönemde Apple Watch’lara gelen tüm güncellemeler iyileştirmeler ve kullanıcıları nasıl daha fazla memnun ederiz sorusuna odaklanıyordu. Bu nedenle Apple Watch 3 kullanan biri 5. nesle geçtiğinde yabancılık çekmiyor ve ek özellikler dışında neredeyse aynı deneyimi yaşıyordu.

iPhone’ların 10. yılında iPhone X ile gelen tasarım değişikliğini de göz önünde alacak olursak. Bu sene de akıllı saatlerin 10. yılı olduğu için kullanıcılarda büyük bir değişime gidilmesi kaçınılmaz gözüküyor. Fakat beklenildiği bir değişim olmayacak.

Zira tıpkı telefonlarda olduğu gibi akıllı saatlerde de donanım anlamında eklenebilecek ne varsa bu cihazlarda bulunuyor. Bu nedenle Gurman, Apple’ın önümüzdeki yıl satacağı akıllı saatlerde yenilik algısını yaratabilmek için radikal adımlar atacağını işletim sistemini baştan sona değiştireceğini söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Apple Watch için büyük güncelleme: Her şey değişiyor!

Bir yorum yazın

Yorumlar