GeForce RTX 4070’in Satışa Sunulma Tarihi Duyuruldu


NVIDIA tarafından yapılan duyuruyla merakla beklenen ekran kartı GeForce RTX 4070‘in satışa sunulma tarihi netlik kazandı. Ayrıyeten fiyat bilgisi de ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Microsoft Vites Yükseltti: NVIDIA’yla da 10 Yıllık Anlaşma


NVIDIA, yeni GeForce RTX 4070 GPU’sunu 14.999 TL’den başlayan fiyatlarla piyasaya sürüyor. NVIDIA yeni jenerasyon GeForce RTX 40 serisi GPU’larla son teknoloji Ada Lovelace mimarisi ve DLSS 3 teknolojisini daha güzel bir tecrübe için oyuncuların erişimine sunuyor. Buna ek olarak oyuncular hudutlu bir müddet için kampanya dahilinde olan bir GeForce RTX 40 Serisi ekran kartı yahut bu karta sahip masaüstü bilgisayar satın aldığında Overwatch 2 Ultimate Battle Pass Paketi’ne de sahip olabilecek. NVIDIA bugün ayrıyeten RTX Remix runtime’ı açık kaynak olarak kullandığını da duyurdu. NVIDIA Reflex dayanağı alan oyunlar listesi de her geçen gün büyüyor. Bu listeye en son eklenen oyun ise Counter – Strike 2 oldu.

GeForce RTX 4070’in Satışa Sunulma Tarihi Resmiyet Kazandı

13 Nisan itibariyle NVIDIA, NVIDIA Ada Lovelace Mimarisi ve ihtilal niteliğindeki DLSS 3 teknolojisine sahip GeForce RTX 4070 GPU’sunu Türkiye’de 14.999 TL‘den başlayan fiyatlarla oyuncuların erişimine sunuyor. GeForce RTX 4070 GPU’suyla oyuncular en yeni oyunları 1440p çözünürlükte azamî ayarlarla oynayabilirken, RTX hızlandırma ve yapay zeka araçları ile daha süratli içerik akışları oluşturabilecek.

GeForce RTX 4070, NVIDIA DLSS 3, NVIDIA Reflex, NVIDIA Game Ready Şoförü, RTX Görüntü Harika Resolution ve daha da fazlası dahil olmak üzere NVIDIA RTX platformunun sunduğu teknojilerden yararlanıyor. DLSS 3 teknolojisine sahip GeForce RTX 4070’in, DLSS 2 teknolojisine sahip evvelki jenerasyon RTX 3070 Ti’ya kıyasla 1,7 kat daha süratli olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıyeten klâsik oyunlarda ortalama %20 daha süratli olan GeForce RTX 4070 ortalama oyun gücü tüketimini %23 azaltıyor.

GeForce RTX 4070 ekran kartları, 13 Nisan’da NVIDIA’nın şirket içi Founders Edition dizaynıyla seçkin perakendecilerin yanı sıra stok saatli ve fabrika sürat aşırtmalı modelleri de dahil olmak üzere özel panolarda, ASUS, Colorful, Gainward, GALAX, GIGABYTE, INNO3D, KFA2, MSI, Palit, PNY ve ZOTAC üzere üst seviye kart sağlayıcılarından temin edilebilecek. GeForce RTX 4070 ekran kartları, dünya çapındaki en düzgün sistem üreticilerinin masaüstü modellerinde de mevcut olacak.

Oyuncular GeForce RTX Satın Alarak Overwatch 2 Ultimate Battle Pass’a Sahip Olabiliyor

NVIDIA’nın GeForce RTX 4090, 4080, 4070 Ti ve yeni duyurulan 4070 grafik kartlarını ve bu kartlara sahip masaüstü bilgisayarları 8 Mayıs 2023’e kadar satın alan oyuncular, Overwatch 2 Ultimate Battle Pass ve ek olarak 40 dolar pahasında 1.000 Overwatch 2 Coine sahip olabilecek.

Overwatch 2 Ultimate Battle Pass Paketinin içerikleri:

4. Dönem Premium Savaş Bileti

  • 2.000 adet Overwatch 2 Coinleri
  • 20 Düzey Atlama
  • Infinite Guard: 76 Efsanevi Kostümü
  • Infinite Ace D.Va Destansı Kostümü
  • Infinite Airwings Silah Tılsımı

1.000 adet Ek Overwatch 2 Coini

NVIDIA RTX Remix Runtime Açık Kaynak Erişimi

NVIDIA’nın DirectX 8 ve 9 takviyeli klasik oyunlara ışın izleme, NVIDIA DLSS ve yapay zeka ile geliştirilmiş dokular üzere RTX teknolojisi özellikleriyle tekrar düzenlemeye yönelik yenilikçi, yeni mod oluşturma platformu RTX Remix’in değerli bir bileşeni açık kaynaklı olarak bugün kullanıma sunuldu.

NVIDIA Studio uygulama paketinin bir kesimi olan RTX Remix, mod geliştiricilerin klasik bilgisayar oyunlarını yine düzenlemesini sağlamak için birlikte çalışan RTX Remix içerik oluşturucu araç seti ve özel bir RTX Remix runtime üzere iki temel bileşenden oluşuyor.

NVIDIA Omniverse üzerinde oluşturulan ve RTX Dayanaklı Portal’ı geliştirmek için kullanılan RTX Remix oluşturucu araç seti, mod geliştiricilerin yine düzenlenmiş sahnelerinde yeni varlıklar ve ışıklar atamasına ve rastgele bir varlığın görünümünü yine oluşturmak için yapay zeka araçlarını kullanmasına imkan tanıyor. RTX Remix yaratıcı araç seti erken erişim ile yakında kullanıma sunulacak.

RTX Remix runtime bir oyun sahnesi yakalayarak ışın izleme, DLSS 3 ve Reflex üzere RTX teknolojisini oyuna entegre ederken oynatma sırasındaki varlıkların yerini alıyor. Aslında mod geliştiricileri, sayısız klasik oyunda deneysel ışın izli sahneler oluşturmak için RTX dayanaklı Portal örneği üzerinden RTX Remix runtime’ını kullanıyor.

RTX Remix runtime’ı bugün GitHub’da müsaade verilen bir MIT lisansı ile kullanılabiliyor. Açık kaynaklı bir RTX Remix runtime’ı sağlamak, mod geliştiricilerin Remix uyumluluğunu daha da klasik PC oyunlarına genişletmelerine ve RTX Remix oluşturucu araç seti piyasaya sürüldüğünde yapılabilecek mod cinslerini genişletmeye yardımcı olacak.

Counter-Strike 2 Reflex Dayanağı Alıyor! En Uygun 10 Rekabetçi Nişancı Oyununun 9’unun Artık Reflex Dayanağı Var!

Merakla beklenen Counter-Strike 2, NVIDIA Reflex takviyesine sahip olacak.

Counter – Strike 2, Counter-Strike: Küresel Offensive’i Source 2 motoruna yükselten grafiksel ve teknolojik bir güncelleme olarak piyasaya sürülecek. Oyunun en son sürümü, daha yeterli doğruluk ve cevap verebilirlik oranlarını sağlamak için daha yeni grafik API’lerinden yararlanıyor. NVIDIA, NVIDIA Reflex’in eklenmesiyle gecikmenin asgarî düzeylerde olmasını sağlamak için Valve ile işbirliği yapıyor.

NVIDIA Reflex, en tanınan birinci 6 oyunun tamamı da dahil olmak üzere en âlâ on rekabetçi nişancı oyununun dokuzunda bulunacak. Reflex takviyeli nişancı oyunları ise Apex Legends, Call of Duty: Warzone 2, Destiny 2, Escape from Tarkov, Fortnite, Overwatch 2, Rainbow Six Siege ve Valorant olarak karşımıza çıkıyor.

Sackboy: A Big Adventure da bu ay Reflex güncellemesi alan oyunlar ortasında yer alıyor.

GeForce RTX 4070’in Satışa Sunulma Tarihi Duyuruldu

Bir yorum yazın

Yorumlar