Sony PC Uyarlamaları Stratejisinden Bahsetti


Famitsu tarafından yapılan röportaj ile Sony PC uyarlamaları stratejisinden bahsetti. He ne kadar birinci günden çıkmayacak olsa da, en azından ne kadar bir mühlet beklememiz gerektiği varsayımı olarak söylendi.


İlginizi Çekebilir: PC’ye Gelen PlayStation Oyunları Sony’ye Büyük Kâr Sağlıyor


Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Sony Interactive Entertainment, PC için çıkarttıkları PlayStation oyunlarının kendilerine ziyadesiyle büyük kâr sağladığını ve ‘Diğer’ kısmında elde edilen gelirin yıl yıl artış gösterdiğini lisana getirmişti. Bunun sonucunda, daha fazla PC uyarlamasının da yolda olduğunu kelamlarına eklemişti. Bu elbette biz oyunlar için son derece harita bir haber ve gözlerimize şimdiden Bloodborne dahil olmak üzere başka PlayStation 4 ve 5 oyunlarına çevirdik bile.

Sony PC Uyarlamaları İçin Nasıl Bir Strateji Oluşturdu?

Yakın bir vakit evvel Japon oyun mecmuası Famitsu tarafından yapılan röportajda konuşan Sony Interactive Entertainment lideri ve Üst Yöneticisi Jim Ryan, önümüzdeki periyotta çıkacak birinci parti PlayStation oyunlarının PC için ne vakit satışa sunulacağına açıklık getirdi.

Ryan, şirket stratejisine bağlı olarak PC uyarlamalarını kademeli meblağ iken mevcut konsola özel oyunları da arttırmayı planlıyormuş. PC kullanıcılarının bu oyunları platformlarına oynamak için iki yahut üç sene beklemelerinin gerekebileceğini de kelamlarına ekledi.

“PS5’e özel oyunların kıymetini biz de çok uygun anlıyoruz. Daha evvel de belirttiğim üzere, PlayStation Studios’un ana sorumluluğu insanların en yeni PS’yi kullanarak oyun tecrübesinin keyfini çıkarmasını sağlamaktır. PS5’e özel oyunların sayısını artırıyor ve PC sürümünün çıkışını kademelendiriyoruz.”

Diğer yandan, her ne kadar birkaç yıl tedarik sorunu yaşanmış olsa da mevcut jenerasyon konsolun şimdiye kadar olan en âlâ başlangıcı yaptığını söyleyen Sony Interactive Entertainment lideri ve Üst Yöneticisi Jim Ryan, Rise of the Ronin, Final Fantasy 16 ve Marvel’s Spider-Man 2 ile olumlu ivmenin sürdürülmesinin planlandığını da söyledi.

Sony PC Uyarlamaları Stratejisinden Bahsetti

Bir yorum yazın

Yorumlar