Dead Island 2 Satış Rakamı Göz Dolduruyor


İlk duyurusunun üzerinden geçen dokuz yıllık sürecin sekiz yılı karanlık olup da GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayınında tekrar duyurulması ile yine doğan Dead Island 2, geçtiğimiz günlerde PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için en nihayetinde çıktı. Görünüşe nazaran dokuz yıllık vakit, oyuncuların ikinci oyun için kurt üzere aç olduğunu gösteriyor. O denli ki, Dead Island 2 satış rakamı hem Deep Silver hem de Dambuster Studios takımının yüzünü güldürüyor.

Dead Island 2 Satış Sayısı Ne Kadar?

21 Nisan 2023 tarihinde çıkan yeni Dead Island, daha bir haftasını doldurmadan bir milyon satış barajını geride bıraktı bile. Yani sadece bu açıdan bile oyuncuların ne kadar büyük bir hasretle beklediği net bir halde görülebiliyor. Elde edilen muvaffakiyet için oyunculara teşekkür edilmeden de geçilmemiş elbette.

https://twitter.com/deadislandgame/status/1650551266337075211

Her ne kadar oyun mecralarından çoğunlukla tam puan alamamış olsa da (ki şu anda Metacritic ortalaması 74 / 100 ve kullanıcı puanlaması da 75 / 100), özellikle PC tarafından epeyce meselesiz bir halde çalışmasından ve dövüş sisteminden övgü ile bahsediliyor. Bu noktada, son devirde neredeyse sıkıntısız çıkan oyun göremediğimizi düşünecek olursak, oldukça kıymetli bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Optimizasyon konusunda epey düzgün bir performans sergileniyor ve birçok geliştirici ve yayıncıya da örnek olmasını diliyoruz.

Bildiğiniz üzere Dead Island 2, PC tarafında şimdilik yalnızca Epic Games Store üzerinden satın alınabiliyor. Lakin birinci oyunun Steam mağazasında da bulunduğunu düşünecek olursak, önümüzdeki sene bu vakitlerde Steam kullanıcılarıyla da buluşacağını kestirim ediyoruz. Ne var ki bu hususta resmi bir açıklama yapılmış değil.

Dead Island 2 Satış Rakamı Göz Dolduruyor

Bir yorum yazın

Yorumlar