NVIDIA’dan The Last of Us oyuncularına müjde! O sorun çözüldü


Bilgisayar donanımlarının stabil ve performanslı bir biçimde çalışması için üreticilerin yayınlamış olduğu güncellemelerin kıymeti büyük. Bu bağlamda AMD ve NVIDIA gibi firmalar belli aralıklarla oyunları ve uygulamaları optimize etmek için yeni sürücüleri kullanıma sunuyor.

NVIDIA, GeForce Hotfix Driver 531.58 şoförünü yayınladı

Bu gaye doğrultusunda NVIDIA, geçtiğimiz günlerde Game Ready Driver 531.41 şoförünü yayınlamıştı. Bu sürüm ile birlikte kimi problemler çözülmüş olsa da GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarında beklenmedik bir yanılgı meydana geldi.

NVIDIA, GeForce RTX 30 serisi grafik kartlarında çökmeye neden olan The Last of Us Part 1 oyunundaki meseleleri çözebilmek ismine GeForce Hotfix Driver 531.58 şoför güncellemesini yayınladı. Böylelikle oyunda beklenmedik anlarda meydana gelen ekran kartı çökme sıkıntılarının da çözüldüğü bildiriliyor.

Ünlü ekran kartı şirketi ayrıyeten Assassin’s Creed Origins oyunundaki kararlılık meselelerini da yeni şoförü ile ele almış durumda. Bunun yanı sıra Resident Evil 4 Remake oyununda FXAA özelliği etkinleştirildiğinde meydana gelen bozulma problemlerinin da giderildiği bildiriliyor.

Geforce Hotfix şoförü ile çözülen sıkıntılar:

  • The Last of Us Part 1 oyununda, GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarının oyun sırasında rastgele çökme sorunu. [4031676]
  • 531.18 şoförü ile Assassin’s Creed Origins oynanırken yaşanan kararlılık sıkıntıları. [4008770]
  • Resident Evil 4 Remake oyununda FXAA etkinleştirildiğinde oyunda meydana gelen bozulma. [4051903]

NVIDIA’dan The Last of Us oyuncularına müjde! O sorun çözüldü

Bir yorum yazın

Yorumlar