Steam’deki PlayStation Oyun Fiyatları Yakında Uçabilir


Steam mağazasındaki oyunların fiyatı makul devirlerde zamlanıyor. Bir müddet evvel aktüel döviz kurunun güncellenmesine bağlı olarak, vakit içerisinde sizinle bu mevzudaki oldukça üzücü gelişmeleri paylaşıyoruz. Buna elbette dünya genelindeki yüksek enflasyon yol açar iken, üstüne ülkemizdeki yüksek kurun da tesiri var. Yakın bir vakit evvel yaşanan yeni gelişmeye bakılırsa, Steam’deki PlayStation oyun fiyatları da büyük oranda artacakmış üzere görünüyor.

Japon teknoloji devi, bilhassa enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde yakın bir vakit evvel PlayStation 5 konsolunun fiyatını arttırmıştı. Artık ise sırada oyunlar var.

Steam’deki PlayStation Oyun Fiyatları Zamlanabilir

Henüz ülkemizde bir fiyat artışı kelam konusu değil, lakin Arjantin, Kanada ve Japonya dahil birtakım ülkelerde alınan artırım kararından sonra sıranın ülkemize de gelip gelmeyeceği düşündürtmeye başladı. O denli ki, God of War oyununun PC versiyonu Arjantin’de % 102, Kanada’da % 8 ve Japonya’da da % 32 arttı. Hal bu türlü olunca, özellikle Güney Amerika ülkesindekine emsal oranda bir artırım ile karşılaşabiliriz.

God of War sonrasında, Marvel’s Spider-Man Remastered ve Miles Morales, Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, Days Gone, The Last of Us Part 1 ve öteki PlayStation oyunları için de eş kıymet oranda fiyat artışları görebiliriz. Mesela The Last of Us Part 1 599 TL üzerinden satılıyor. Yurt dışında ise 59 dolar fiyat etiketi var ve bildiğiniz üzere Sony, mevcut kuşak oyunlarda yetmiş dolar fiyat etiketini benimseyen şirketlerin ortasındaydı. Hal bu türlü olunca, bahsi geçen oyunun 1000 TL hududuna dayanması yüksek ihtimal diyebiliriz. Başka bir deyişle, Steam mağazasından imkanlarınız doğrultusunda alabileceğiniz PlayStation oyunlarını şimdiden kapmaya bakın.

Steam’deki PlayStation Oyun Fiyatları Yakında Uçabilir

Bir yorum yazın

Yorumlar