İlk Türk Gemisi Muavenet, World of Warships’e Ekleniyor


Geçtiğimiz günlerde Force Blue ile işbirliğine giden World of Warships oyunu, Türk oyuncuları heyecanlandıracak bir güncellemeyle karşımıza çıkıyor. İlk Türk gemisi Muavenet, oyunun oyuncularıyla buluşacak. Wargaming tarafından yapılan açıklamalara göre, Muavenet muhribi oyuna eklenirken ünlü oyuncu Murat Serezli’nin seslendirdiği birinci Türk kumandan içeriği de oyuna dahil edilecek.

Türk Oyuncu Topluluğu, Seslendirme İçin Murat Serezli’yi Seçti

Erken Erişim aşamasında, 24 Mayıs itibarıyla oyunda bulunacak olan Türk muhribi Muavenet, yeni Pan-Avrupa muhripleri serisinin başlangıcını yapacak. Bu gemi, gerçek hayatta 1946’dan 1960’a kadar Türk Donanması’nda hizmet veren Muavenet muhribine dayanıyor. Muavenet’in oyuna eklenmesiyle birlikte 19 Temmuz’da yayınlanacak olan 12.6 güncellemesinde birinci Türk kumandan da oyuna katılacak. Bu güncelleme ücretsiz olarak sunulacak ve ünlü oyuncu ve yönetmen Murat Serezli tarafından seslendirilecek. Serezli, kendisi de 40 yıldır bilgisayar ve konsol oyunlarına meraklı bir oyuncu ve koleksiyoncu olarak tanınıyor ve World of Warships’in Türk oyuncu topluluğuna hitap etmek için seslendirme yapması için seçildi.

Türk oyuncular artık World of Warships oyununu Türkçe seslendirme ile deneyimleyebilecekler.

World of Warships Bölgesel Yayın Yöneticisi Christian Bergmann, Türkiye’nin Akdeniz’deki en önemli pazarlarından biri olduğunu ve topluluğa kültürel olarak anlamlı bir hediye vermek istediklerini belirtti.

Bergmann, “Murat Serezli, Türkiye’nin önde gelen aktörlerinden biri ve oyunda bir kumandanı seslendirecek olması heyecan verici.

Global bir oyun oynarken kendi dilinizi duymak gerçekten de harika bir duygu ve Türk topluluğumuz artık bunu deneyimleyebilecek. Oyuncular, Murat’ın talimatlarını Türkçe olarak duyacaklar” dedi.

Bu duyurunun ardından, World of Warships 3 Haziran Cumartesi günü İstanbul’daki Estanbul eSport oyun merkezinde bir etkinlik düzenledi. Oyuncular, Murat Serezli ile fotoğraf çektirme ve soru sorma fırsatının yanı sıra, oyun içinde bulunan tüm gemileri deneyimleyip çeşitli etkinliklere katılarak ödüller kazandılar.

Bir yorum yazın

Yorumlar