Katlanabilir Tablet Samsung Galaxy Z Tab’dan İlk Bilgiler


Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Geçmişte de dikkat alımlı sızıntılara mesken sahipliği yapan bir kaynak, Samsung’un çok büyük bir ihtimalle bu yıl, katlanabilir ekranlı bir tablet tanıtacağını argüman etti. Samsung’un önümüzdeki yıl için zati birden çok katlanabilir ekranlı eser planladığını söyleyen sızıntı kaynağı, markanın ne yapıp edip bu yıl katlanabilir ekranlı tablet çıkaracağını argüman ediyor.

Edinilen bilgilere nazaran Samsung’un katlanabilir ekranlı tableti, “Galaxy Z Tab” olarak isimlendirilecek. Argümana nazaran yaklaşmakta olduğu bilinen Galaxy Tab S9 için gerçekleştirilecek lansmanda, bu eser de tanıtılacak. Pekala bu eser tüketiciye neler sunabilir?

Samsung Galaxy Z Tab, Galaxy Z Fold’un daha da büyük bir versiyonu olabilir

Samsung’un yaklaşmakta olduğu tez edilen katlanabilir ekranlı tableti, markanın katlanabilir ekranlı telefonlarından bir fark sunmak zorunda. Bu bağlamda birinci fark; ekran boyutu, olacaktır. Hiç elbet Samsung, katlanabilir ekranlı tabletinde Galaxy Z Fold4’ün 7,6 inç ekranından daha büyük bir ekrana yer verecek. Donanım cephesinde ise günümüzün amiral gemisi sınıfındaki telefonlarında tercih edilen işlemci modeli ve RAM kapasiteleri, büyük ihtimalle bu tablette de karşımıza çıkacak.

Öte yandan; Samsung, bundan birkaç yıl evvel iki yerinden katlanabilen bir tablet ile gündeme gelmişti. Ortaya atılan tezlere nazaran Samsung, iki kere katlanabilen ürünler üzerinde çalışıyordu. Hatta marka, o devirlerde bu türlü bir tablet için patent de almıştı. İşte o tezler, şimdilerde gerçek olmaya çok yakın olabilir.

Patente nazaran Samsung Galaxy Z Tab bu türlü görünebilir:

Eğer bu türlü bir şey gerçekleşirse, Samsung Galaxy Z Tab’ın ekranı iki noktadan katlanacak ve bu da taşınabilirliği artıracak. Elbette en yanlışsız açıklamalar, Samsung’un muhtemel bir lansmanında yapılacaktır.

Katlanabilir Tablet Samsung Galaxy Z Tab’dan İlk Bilgiler

Bir yorum yazın

Yorumlar