Mortal Kombat 1 Duyuruldu!


Dövüş denince akla gelen birinci isimlerden olan Mortal Kombat, hiç elbet ki birçoğumuzun çocukluk devrine denk geldiği için de özel bir yere sahiptir. Ortadan geçen otuz yıllık mühlet zarfında, sayısız platformda sayısız oyunu ile uzunluk göstermişti. Bu yıl da yeni bir oyun geri dönmeye hazırlanıyor. Dün NetherRealm Studios tarafından yapılan görüntülü paylaşımın akabinde, bugün Mortal Kombat 1 duyuruldu.


İlginizi Çekebilir: The Expanse’in Çıkış Tarihi Duyuruldu


Sonunda Mortal Kombat 1 Duyuruldu

Etkileyici bir fragman eşliğinde duyurulan oyunun 19 Eylül 2023 tarihinde PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5, Switch ve Xbox Series için çıkacağı teyit edilmiş iken, yarın TSİ 20:00 prestijiyle ön-sipariş verebileceğiz. Şu an için rastgele bir fiyat bilgisi paylaşılmamış olsa da, Billbil-kun tarafından aktarılana nazaran standart sürüm PlayStation ve Xbox versiyonları yetmiş dolar, Switch versiyonu altmış dolar, Premium sürümü yüz on dolar ve mevcut jenerasyona özel olacak Kollector’s sürümü ise iki yüz elli dolar olacak üzere görünüyor.

Fragmanda, beklediğimiz üzere tanıdık isimleri görebiliyor iken, bizlere nasıl bir kıssanın sunulacağına dair ipuçları verilmiş ve dövüşlerin de serinin şanına yakışır formda vahşet dolu olacağı görülüyor. Her ne kadar izlediğimiz bir CGI olsa da, görselliğin mevcut kuşak konsollarda hayranlık uyandırıcı olacağına kuşku yok.

Son olarak, oyunu ön-sipariş ile satın almanız durumunda hem beta testine erişim hakkınız olacak hem de Shang Tsung oynanabilir karakter takımına katılacak. Şimdilik oyun hakkında fazla bir ayrıntı verilmemiş olsa da, öncelikle PlayStation Showcase ve sonrasında da Summer Game Fest sırasında merak edilen ayrıntıların açıklanacağına kuşku yok. Merakla takipteyiz.

Mortal Kombat 1 Duyuruldu!
  • 18 Mayıs 2023
    Oyun,

Bir yorum yazın

Yorumlar