Asus ROG Ally Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu


Bugün gerçekleştirilen özel bir canlı yayın ile merak edilen Asus ROG Ally çıkış tarihi ve fiyatı da aşikâr oldu. Öncelikli olarak Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık ülkelerinde çıkacak olup, vakitle öteki bölgelerdeki pazarlarda da yerini alacak. Ayrıntıyla haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Harmony: The Fall of Reverie Çıkış Tarihi Duyuruldu


Steam Deck aygıtının başarısı, bölümdeki öteki firmaların da dikkatini çekti hiç kuşkusuz ki. Çok geçmeden Logitech ve Tencent ortasında imzalanan mutabakat ile Logitech G Cloud ve Razer firmasından Razer Edge duyuruları gelmişti. 1 Nisan 2023 tarihinde duyurulması ile bir nevi latife olduğu sanılan Asus ROG Ally de bunlardan bir tanesi oldu.

Bugün prestijiyle gerçekleştirilen canlı yayın ile aygıt hakkındaki merak edilen en değerli ayrıntıları da öğrenme fırsatımız oldu. AMD Ryzen Z1 Extreme işlemcili, 7’’ 1080p çözünürlüklü 120Hz dokunmatik ekran ve UHS-2 MicroSD kart yuvasının ve Epic Games ve Steam mağazalarındaki kütüphanelerinize erişim sağlayabileceğiniz Windows 11 takviyesinin yanı sıra aygıt, tıpkı vakitte üç aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ikramıyla de gelecek.

AMD ayrıyeten çift kanal modunda 16 GB’a kadar yükseltilebilir LPDDR5 bellek ve 512 GB’a kadar yükseltilebilir PCIe 4.0 SSD depolama alanının da olacağını söylemişti.

Asus ROG Ally Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Bugün gerçekleştirilen canlı yayında ise taşınabilir aygıtın 13 Haziran 2023 Salı günü Birleşik Krallık’ta 699 sterlin ve Birleşik Devletler’de de 699 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağını duyurdu. Steam Deck ile karşılaştırma yapacak olursak, 512 GB depolama alanının sunulduğu en üst modelinden 130 sterlin / 50 dolar ve 64 GB depolama alanının sunulduğu en alt modelinden de 350 sterlin / 300 dolar daha değerli.

Son olarak, AMD şirketinin bu yılın üçüncü çeyreğinde düşük düzeyli bir modelin de satışa sunulacağını onayladı. Ryzen Z1 Extreme işlemcinin olmayacağı söylenen bu modelin fiyat etiketi ise 599 dolar olacakmış.

Asus ROG Ally Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu
  • 12 Mayıs 2023

Bir yorum yazın

Yorumlar