iPhone 15 Pro görselleri sızdı: İşte ilk üç boyutlu bakış!


Apple, iPhone 14 serisiyle yoluna dolu dizgin devam ederken bir yandan da iPhone 15 için hazırlıklarına devam ediyor. Daha evvel birçok sefer bilgi aldığımız serinin render manzaraları de sızdırılmıştı. Son olarak modelin maket hali ortaya çıktı.

iPhone 15 Pro maketi, USB-C şarj girişini doğruluyor

TikTok’un Çin’deki hali olan Douyin’de ortaya çıkan bir görüntü içerik, serinin dizaynına ait kıymetli ayrıntılar barındırıyor. iPhone 15 Pro maketi, seriye birinci defa üç boyutlu bakmamızı sağlıyor. İçeriğe baktığımızda birkaç değişikliği göz gerisi edersek modelin iPhone 14 Pro‘ya benzediğini söyleyebiliriz.

Ek olarak sessize alma anahtarının yerini muhtemelen özelleştirilebilir bir süreç düğmesi alacak. Çıkıntılı kamera adası ayrıntısı bu seride de yer alacak üzere görünüyor. Avrupa Birliği kararına uyan Apple, seride beklendiği üzere Lightning yerine USB-C temas noktasına yer verecek.

Apple haberleriyle isminden kelam ettiren Ming-Chi Kuo, şirketin iPhone 15 için MFi sertifikalı USB-C şarj aygıtlarının süratli şarj etme performansını optimize edeceğini belirtti. Özetlemek gerekirse Made for iPhone (MFi) dayanağı olmayan, öteki şirketlere ilişkin USB-C kablolarının kullanılması durumunda data aktarma suratı epey düşecek. Kimi kaynaklara nazaran ise “Bu aksesuar desteklenmiyor” uyarısı vererek kullanımına müsaade vermeyecek.

iPhone 15 Pro görselleri sızdı: İşte ilk üç boyutlu bakış!

Bir yorum yazın

Yorumlar