Aradığınız etiket: "yapay zeka"

Anthropic, 5 Milyar Dolarlık Yapay Zekâ Projesini Duyurdu

OpenAI’ın geliştirdiği GPT-3 yazılımı ile birlikte neredeyse her şirket, bu daldaki potansiyeli gördü. Bu şirketlerden biri de bu uğurda 5 milyar dolar feda etmeye haz..

Google Arama’ya ChatGPT Benzeri Özellik Gelecek

Google CEO'su Sundar Pichai, uzun müddettir beklenen açıklamayı yaptı ve arama motoruna sohbet botunun ekleneceğini paylaştı. Ancak rastgele bir vakit vermedi.

Yapay Zeka Ve Çizdirdiğim Resimler

Düne kadar sadece sohbet edebilen yapay zeka aradan geçen sadece 4 aylık bir süreçte hızla evrilerek aşağıdaki resimleri çizebilecek kapasiteye geldi. Yapay zekanın bu k..

NVIDIA Kartlarıyla Geliştirilen Yapay Zeka Projeleri

Yapay zeka uygulamalarının geliştirilmesini ve süratli çalışmasını sağlayan teknoloji şirketlerinden birisi de NVIDIA. Üstelik CUDA ve tensör çekirdekleri sayesinde y..

Yapay Zeka Türleri

Günümüzde, yapay zeka (YZ) teknolojisi birçok endüstri ve sektörde kullanılmaktadır. YZ teknolojisi, veri analizi, karar destek sistemleri, otomatik sürüş teknolojisi, t..

Python – Yapay Zeka

Python, yapay zeka alanında sıklıkla kullanılan bir programlama dilidir. Yapay zeka uygulamalarının çoğu Python’da yazılmaktadır. Python, yapay zeka uygulamaları i..