Dead Island 2 Kooperatif Oynanış Detayları


Yeni Dead Island ile buluşmaya az bir vakit kaldı. Önümüzdeki Cuma günü başlayacak olan macera öncesi, merak edilen yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor ve yayınlanan yeni bir yazı ile Dead Island 2 kooperatif oynanış ayrıntıları da gün yüzüne çıktı.


İlginizi Çekebilir: Dead Island 2 PC İhtiyaçları Duyuruldu


Dead Island 2 Kooperatif Oynanış Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Bildiğiniz üzere Dead Island 2 çapraz platform takviyesi sunmuyor, lakin jenerasyonlar ortası oynanış mevcut. Ne var ki bu noktada soru işareti oluşturacak bir durumun olduğunu söyleyelim. Mesela PlayStation 4 yahut Xbox One kullanıyorsanız, platform tercihinize nazaran PlayStation 5 yahut Xbox Series kullanan bir arkadaşınızı oyuna davet edebilmeniz mümkün olmuyor. Bilakis, onun sizi çağırması ile kooperatif oynayabiliyorsunuz. Yani mevcut kuşak konsol kullanıcılarına davetiye hakkı verilmiş, lakin bu durumun ilerideki bir vakitte çözüleceği söylenmiş. Çapraz platform dayanağının PC tarafında da olmadığını belirtelim.

Dambuster Studios, kooperatif oynama dayanağının birinci dakikadan itibaren açık olmayacağını da söylüyor. Bunun için birinci kısmı geçmeniz gerekiyor. Bu da, Call the Cavalry kısmının bitiminden sonra, Emma karakterinin malikanesine ulaşmamız ile etkin hale gelecek.

Bir öbür kıymetli nokta ise kaydettiğiniz etabın taşınması ile ilgili. Arkadaşınız ile kooperatif oynadığınız sırada kaydettiğiniz etap, hesabınıza kaydolacak ve seans bittikten sonra da kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Ne var ki öyküde sizden ileride olan bir öteki arkadaşınızın oyununa katılmanız mümkün olmuyor. Bunun için arkadaşınızın sizi beklemesi gerekecek. Birebir durum, sizin öyküde ileride olmanız durumunda da geçerli olacak. Bunun esas sebebi olarak, düzey sistemi ve düşmanlar ile yaptığınız savaşlarda değer arz eden içerikler gösteriliyor.

Son olarak Dead Island 2, Dead Island bilakis toplamda üç kişi kooperatif olarak oynanabiliyor. Geliştirici grup, harita üzerindeki düşman sayısına ve sunulacak etkinliklere bağlı olarak bu türlü bir kararın alındığını söylüyor.

Dead Island 2 Kooperatif Oynanış Detayları

Bir yorum yazın

Yorumlar