The Last of Us Part 1 PC İçin 8.6 GB’lık Yeni Güncelleme


Geçtiğimiz haftanın büyük güncellemesinin akabinde, Naughty Dog ve Iron Galaxy Studios tarafından hazırlanan yeni The Last of Us Part 1 PC güncellemesi yayınlandı. Ayrıntıları haberimizde.


İlginizi Çekebilir: The Last of Us Dönem 2 Joel’un Kıssasını Değiştirebilir Mi?


Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta bugün, 1.0.2.0 versiyonlu büyük bir güncelleme yayınlanmıştı. 14.2 GB boyutundaki güncelleme oyundaki pek çok teknik sorun da giderilmişti. Elbette bu, tek başına oyunun düzlüğe çıkabilmesi için kâfi değil. Zira karşımızda epey problemli bir PC uyarlaması var ve tam manasıyla oynanabilir hale gelmesinin oldukça vakit alacağına kuşku yok. Neyse ki Naughty Dog ve Iron Galaxy Studios var güçleriyle sıkı çalışıyorlar ve sık sık yeni güncellemeler de yayınlanıyor.

The Last of Us Part 1 PC İçin 1.0.3.0 Güncellemesi Yayınlandı

Yakın bir vakit evvel 1.0.3.0 versiyonlu yeni bir güncelleme yayınlandı. Ana oyun, Left Behind, erişilebilirlik, yerelleştirme, Steam, Steam Deck ve AMD ve NVIDIA grafik işlemcilerine için başka farklı ses, kullanıcı arayüzü ve görsellik ile ilgili yanılgı çözümlemeleri içeriyor. Ayrıyeten yeni Ses Uyumluluğu seçenekleri ve çeşitli iyileştirmeler de kelam konusu.

Ana oyun kapsamında, güncellenmiş olan fare ve klavye denetimleri ile taraf tuşlarını yine ayarlayabilmek ve ‘Gölgelendirmeler Oluşturuluyor %’ kullanıcı arayüzü ile evre takibi daha istikrarlı gerçekleşecek. Ayrıyeten Ses Uyumluluğu’nu da Seçenekler > Ses > Uyumluluk yolunu takip ederek açabiliyorsunuz. Şayet boğuk, eksik yahut düşük ses sorunu yaşarsanız, farklı seçenekleri denemeniz önerilmiş. Bunun yanı sıra, düşük yahut yüksek gecikme ayarı da yapabiliyorsunuz. Bu noktada, yüksek gecikmenin özellikle düşük düzey sistemlerde daha kaliteli sonuç verdiği ve büyük önbellek ile ayarlanmış ses arayüzlerinde ve kimi kablosuz kulaklılardaki sıkıntıları çözdüğü de söylenmiş. GeForce RTX 3070 ekran kartları için de karakterlern saçlarının ayrıntıları arttırılıyor.

Bunların dışında, Göl Kenarı ve Otobüs Garajı kısımlarındaki faal yükleme arttırılarak oynanış sırasındaki yükleme mühletleri azaltılıyor. Ayrıyeten çözünürlüğün düşürülmesinin akabinde VRAM kullanımının gerçek görüntülenmemesi, yüksek kare suratı bedellerinde animasyonların yanlışsız gerçekleşmemesi, Göl Kenarı kısmında çatışma sırasında ortaya giren yükleme ekranı ve Steam Deck aygıtında el feneri ile ilgili sorunu düzeltmek için DualSense kolunun sallanmasının algılanmaması dahil pek çok sorun da giderilmiş durumda.

The Last of Us Part 1 PC İçin 8.6 GB’lık Yeni Güncelleme

Bir yorum yazın

Yorumlar